Jak jíme,
tak žijeme

Cambridge diet

Jak to funguje

Tvoří most mezi špatnými stravovacími návyky a zdravým životním stylem. Cambridge dieta je plně hodnotná náhrada stravy, která dodá tělu 100 % doporučené denní dávky vitaminů, minerálů a stopových prvků, je to nízko-sacharidový výživový program.

Zajistí Vám úpravu metabolismu a úbytek pouze podkožního tuku a vnitřního tuku, který je rizikový. Dietu vyvinul tým specialistů pod vedením doktora A. Howarda z University of Cambridge.

polévky, koktejly, ovesné kaše, rýžový pudink, tyčinky, boloňské špagety, kuřecí tikka, sýrové makarony, ovocná smoothie, ovocné nápoje, slané nápoje...

Plány hubnutí

Prvním krokem je konzultace s certifikovaným poradcem, který vás po celou dobu programu povede.
Druhým krokem je proces hubnutí, kdy můžete užívat produkty Cambridge Weight Plan jako jediný zdroj výživy a dbáte na pitný režim.
Třetím krokem je stabilizace, ve které postupně projdete několika kroky s přechodem na pestrou stravu. Zároveň se stanoví optimální denní příjem kalorií, který vám zaručí dlouhodobé udržení získané váhy.
Čtvrtým krokem, a tím nejdůležitějším, je udržení získané váhy. V tomto stadiu je podstatné nevrátit se ke starým stravovacím návykům, omezit tuky a cukry, dopřát si dostatek zeleniny, vlákniny a samozřejmě pohybu.

V průběhu a po ukončení Cambridge Weight Plan programu si osvojíte principy zdravého životního stylu. Cambridge diet je vhodná pro jakýkoliv způsob hubnutí:

Poradenství

Navštivte mě v Centru zdraví a využijte nezávazné konzultace s odbornou nutriční poradkyní.

Mám již s Cambridge výživovým programem 16 let zkušeností a poradenství v oblasti výživy již dělám 23 let s vynikajícími výsledky.

Zaručuji Vám individuální přístup, stálou podporu a motivaci, odborný dozor a široký sortiment produktů.

Objednat

Příběhy s Cambridge diet

Lucie Semotamová

Váha před: 125 kg

Váha po: 73 kg

Jako každá žena už od dětství řeším, jak vypadám. Řešila jsem to kvůli klukům, ale smozřejmě i kvůli sobě. Už v dětství jsem měla menší problém co se svou postavou, ale až do puberty mi to tolik vrásek nepřidělávalo…

Celý příběh >
X

Lucie Semotamová

Jako každá žena už od dětství řeším, jak vypadám. Řešila jsem to kvůli klukům, ale smozřejmě i kvůli sobě. Už v dětství jsem měla menší problém co se svou postavou, ale až do puberty mi to tolik vrásek nepřidělávalo. Nebyla jsem jedlík, a tak jsem ani kila neřešila. Ty začaly přibývat až po nástupu na střední školu, kdy na jedné straně začal přibývat stres a na straně druhé začal rapidně ubívat čas. Nestíhala jsem se ani pořádně najíst a ve volných chvílích jsem do sebe hodila vše, co mi přišlo pod ruku. Stávalo se, že první jídlo jsem měla až někdy k večeru, ale za to jsem si to vynahradila se vším všudy.

Tak začala moje váha pomalu narůstat. Dostala jsem se na hranici devadesáti kilo a začala jsem to řešit dietami. Jenomže - kilo šlo dolu a dvě nahoru. Po střední škole jsem se zklidnila a dostala se s váhou na osmdesát kilo. Stále jsem se ale musela řešit, protže se rozhodně nedá říct, že bych byla se sebou spokojená. Další zvrat nastal s nástupem do práce. Následkem pracovního úrazu jsem prodělala operaci kolene, avšak prognóza ani po ní nebyla dobrá - čekala mě další operace a nasazení kortikoidů. Po těch jsem v krátké době nabrala přes dvacet kilo a Za takovou proměnu si hlavní cenu v soutěži Silute 2015 rozhodně zasloužilapopraskala mi kůže. Pohled do zrcadla za moc nestál, byla jsem celá opuchlá. Problémy ale neustávaly. Během deseti let jsem podstoupila celkem sedm operací v plné narkóze a ani ta sedmá nebyla poslední. S kolenem mám problémy i nadále - bolesti, otoky, nestabilita. A pokaždé operaci jsem znovu a více přibírala. Nakonec jsem se dostala až na váhu 125kg.

Už sem nevěděla jak dál. Na podzim loňského roku jsem jela navštívit kamaráda. Nebyl ještě doma a otevřela mi jeho sestra, se kterou jsme se dobře znaly. I ona měla dlouhodobě problémy s nadváhou a tak jsem byla v šoku když jsem uviděla jak vypadá. Neviděly jsme se sotva pár měsíců a byla skoro poloviční. Řekla mi, že je na Cambridge dietě. Samozřejmě sem chtěla vědět co to je, jak to funguje a vůbec všechno. Sedly jsme si na kávu, ona mi vše vysvětlila a dala mi kontakt na pobočku Cambridge v Brně – Slatině na paní Poláčkovou. Samozřejmě jsem nejdřív nevěřila, že by mi to mohlo pomoci. Už dříve jsem zkusila oddělenou stravu, krabičky a podobně, a tak jsem si řekla, že toto bude můj poslední pokus a dnes už vím, že to bylo správné rozhodnutí.

Po telefonu jsem se objednala a se strachem a nedůvěrou šla do poradny. Bála jsem se, co mě tam čeká. Všchichi doktoři, se kterými jsem se během let setkala, na mě doslova křičeli, že jsem tlustá a že mám shodit – jakkoliv, ale hlavně rychle. Po první návštěvě můj strach opadl. Paní poradkyně byla velmi milá, a podrobně vysvětlila co mě čeká a jak budeme postupovat. Byla to příjemná změna. Pustila jsme se do hubnutí! Ze začátku pro mě bylo těžké jíst pravidelně a jen to, co jsem měla, ale rychle jsem si zvykla. Týden po týdnu jsem cítila pomalou změnu, které si nejprve nikdo nevšiml, protože jsem chodila dost nabalená. Až s koncem jara si i moje okolí začalo všímat změny. Začátkem léta jsem měla dole neuvěřitelných 52kg a toho už si všimli všichni. Jsem moc sťastná že jsem sebrala odvahu a zkusila Cambridge dietu, už jsem ani nedoufala že se mi někdy podaří zhubnout, natož na váhu kterou mám dnes. Všechny moje zdravotní problémy se sice nevyřešily, koleno ale určitě oceňuje že nese podstatně nižší váhu. No a snad se i tyto problémy čase vyřeší.

X

Josef Grošek

Váha před: 132 kg

Váha po: 80 kg

Jmenuji se Pepa Grošek, je mi 28 let a jsem čerstvým absolventem Cambridge Weight Plan programu. Rád bych se s vámi podělil o svůj příběh boje s nadváhou, který má šťastný konec a tím zdaleka nemyslím…

Celý příběh >
X

Josef Grošek

Jmenuji se Pepa Grošek, je mi 28 let a jsem čerstvým absolventem Cambridge Weight Plan programu. Rád bych se s vámi podělil o svůj příběh boje s nadváhou, který má šťastný konec a tím zdaleka nemyslím jen 2. místo v soutěži Silueta 2015

Začalo to už době puberty s přechodem ze základní školy na střední, kdy jsem se začal prvně zakulacovat a nabírat váhu přibližující se 100 kg. Dalším hřebíčkem do rakve byla maturita a přijímačky na vysokou, kdy jsem se díky „zajídání stresu“ dostal s váhou přes 120 kg. Abych na školu nenastupoval jako medvídek, rozhodl jsem se to radikálně řešit a za pomoci léků a hladovky jsem váhu během prázdnin dostal na hodnotu 95kg. S tímto váhovým úbytkem bych býval byl tenkrát vcelku spokojený, ale díky nepřirozenému způsobu hubnutí se na mě bohužel kila začala rychle znova lepit.

Pak jsem ještě během týdne přišel o otce, o práci a přidaly se i problémy ve škole, protože jsem celou situaci nesl velice špatně. Neměl jsem žádnou energii myslet na zdravou životosprávu, a tak se moje váha v létě 2014 vyšplhala až na 136 kg. To bylo natolik alarmující, že jsem se rozhodl podstoupit bariatrický zákrok, tubulizaci (sleeve resekce) žaludku. Absolvoval jsem tedy na obezitologii všechna vyšetření, aby mohl být bariatrický zákrok schválen. Na závěr se na mne však paní doktorka podívala a řekla: „Pokud o to tedy opravdu stojíte, já vám ty papíry na operaci a předoperační vyšetření klidně napíšu. Ale dobře si to rozmyslete!“ To mne nahlodalo... Než jsem přišel s papíry domů, věděl jsem, že pro mne tudy cesta nevede a že budu hledat jiné řešení, než nevratný operativní zásah do těla s nejistým dalším vývojem.

V dalších měsících se na mě stres ze státnic a nového zaměstnání podepsal tak, že když jsem na Nový rok 2015 skočil na váhu, ukázala mi úděsných 142 kg! Opět jsem si řekl „A dost!“ a začal jsem s hladovkou. Po měsíci jsem dostal dolů deset kilo, bylo mi ale velice špatně a nevěděl jsem už, jak dál. Šťastnou náhodou mi moje nejlepší kamarádka tenkrát řekla o své známé, která shodila s Cambridge Diet 25 kg za dva měsíce a cítí se jako znovuzrozená. Tím mi nasadila brouka do hlavy a já hned druhý den brouzdal po internetu a doslova nasával pozitivní zjištění o CWP dietě včetně nejbližších center, kde by ji bylo možné absolvovat. Hned v pondělí jsem volal paní doktorce Semrádové a objednal si termín. Rozhodl jsem se pro ni i díky tomu, že jejím klientem byl dle mého názoru největší úspěch v historii CWP - pan Randýsek (vítěz soutěže Silueta 2014). Paní doktorka mi na první schůzce vše detailně vysvětlila, zodpověděla všechny mé všetečné otázky a rozptýlila jakékoli pochybnosti. Díky jejímu profesionálnímu a přitom příjemně lidskému přístupu jsem se na 100 % rozhodl se do programu s maximálním nasazením a hlavně ihned zapojit.

Jak jsem zjistil, prvních 14 dnů bylo opravdu nejtěžších. Nebylo vůbec jednoduché si odepřít nějakou dobrotu, nesníst kousek masa, odepřít si skleničku s kamarády... Touha po snížení váhy s vidinou „lepších zítřků“ a průběžná motivace paní doktorky mě naštěstí vedly k tomu, že jsem se do diety zakousl a nepustil. Jak jsem se těšil na první týden s extra porcí, kdy jsem si vychutnával i vařené maso bez chuti! Další pokračování pak už bylo v pohodě. Velkou výhodou pro mne byla i rychlost a jednoduchost přípravy pokrmů, což jsem jako chlap velice ocenil. Dieta se stala běžnou součástí mého života - odmítat běžné jídlo, sedět s někým v restauraci a dívat se, jak si pochutnává, mi nedělalo žádný problém. Pochopil jsem, že po letech nekontrolované konzumace jídla potřebuji na určitou dobu striktní režim, na který pak snáze navážu po přechodu na normální stravu zdravými stravovacími návyky. To se mi také později potvrdilo. Při postupném zařazování běžného jídla v rámci řízeného přechodu jsem velmi dobře poznal, co mi dělá dobře a které pokrmy ze svého jídelníčku pro jistotu vyřadím. Výběr vhodných surovin spolu s kontrolou výživových hodnot se pro mě stalo rutinou a konzumace jídla i udržování váhy díky tomu nepředstavují žádný problém.

Během té dlouhé cesty nastaly vzestupy i pády, ovšem vše jsem mohl řešit s paní doktorkou Semrádovou a hlavně se svojí rodinou, která mi byla největší oporou. Nyní mám váhu 80 kg, což je ve srovnání s mou novoroční váhou úbytek 62 kg! Úžasné je, že jsem na rozdíl od svých předchozích pokusů nejen zhubnul, ale naučil se váhu si i udržovat . Přitom si můžu zase plně vychutnávat jídlo – jen na kvalitativně vyšší úrovni – a zdravý pohyb, který mi dříve nic neříkal. Proměna vzhledu mi zvýšila sebevědomí a jsem přesvědčený, že mám před sebou mnohem pestřejší život, než by mě čekal bez setkání s CWP!

Po mém prvním výrazném váhovém úbytku se za cca dva měsíce se rozhodla do programu zapojit i moje sestra, která po třech těhotenstvích nabrala na více než 102 kg. Nyní je již na váze 70 kg a hodlá svou váhu dostat pod hodnotu 65 kg. Po průběžných výsledcích mých i mé sestry se k nám přidala také moje mamina, která drží dietu již dva měsíce a zhubla ze 121 kg na současných 97 kg . Je odhodlána vytrvat, jak dlouho bude třeba, aby si mohla lépe užívat života s vnoučaty i s námi . Proto věřím, že každý, kdo chce řešit svůj problém s nadváhou či obezitou, potřebuje živý důkaz o tom, že tato dieta opravdu funguje - tak jako členky mojí rodiny, které se díky tomu do programu zapojily.

X

Zuzana Slavíková

Váha před: 78 kg

Váha po: 61,5 kg

Jmenuji se Zuzana a je mi 48 let. Až do svých 35 jsem se o svou váhu nemusela příliš starat. Pak jsem ale absolvovala gynekologický zákrok a následně hormonální léčbu. A tehdy mé problémy začaly. Rozjedla jsem se a…

Celý příběh >
X

Zuzana Slavíková

Jmenuji se Zuzana a je mi 48 let. Až do svých 35 jsem se o svou váhu nemusela příliš starat. Pak jsem ale absolvovala gynekologický zákrok a následně hormonální léčbu. A tehdy mé problémy začaly. Rozjedla jsem se a přestala se pravidelně hýbat. Postupně jsem přibrala téměř 20 kg. Čím víc jsem vážila, tím méně jsem sportovala. Chtěla jsem s tím něco dělat, ale lenost vždy zvítězila. Až jsem letos narazila na Cambridge Diet. Tedy narazila… Potkala jsem kolegyni, která zhubla 14 kg. Nevěřila jsem, že to dokázala, protože s nadváhou se potýkala už delší dobu. Řekla jsem si „a dost“, cosi se mi v hlavě změnilo. Zavolala jsem do Cambridge centra a hned další den začala. A stal se zázrak – po téměř 13 letech jsem se vrátila do své původní podoby.

Začátek nebyl úplně jednoduchý. Jídlo mám velmi ráda a kvůli svému zaměstnání jsem byla zvyklá jíst zejména v noci. Poslední dva roky jsem se navíc cítila stále unavená. Mohla jsem spát od rána do noci. Na začátku programu jsem chodila chutě a hlad zaspávat, během několika dní se ale všechno změnilo. Po týdnu najednou přišla energie a po únavě a ospalosti nezbyla ani stopa.

Každý týden jsem chodila na kontroly a úbytek váhy byl velmi motivující. Za tři měsíce jsem byla na své původní váze, cítím se úžasně, cítím se zase jako žena a jako bych celá omládla.Co bude dál, je už na mně. Cambridge Diet mi dala vše, co mohla, ale pokud se vrátím ke starým návykům, samozřejmě zase přiberu. To bych nechtěla. Takhle je to o moc lepší.

Díky Cambridge Diet jsem se začala stravovat jinak a lépe. Objevila jsem znovu svoji dřívější aktivitu, vitalitu a radost ze života. Velký dík!

X

Věra Palečková

Váha před: 96 kg

Váha po: 76 kg

Jmenuji se Věra a je mi 45 let. Před dvěma lety má váha dosáhla vrcholu 96 kg a já si řekla dost. Po poradě s výživovým poradcem jsem upravila jídelníček a zhubla cca 13 kg. Byl to úspěch, byl to běh na dlouhou trať…

Celý příběh >
X

Věra Palečková

Jmenuji se Věra a je mi 45 let. Před dvěma lety má váha dosáhla vrcholu 96 kg a já si řekla dost. Po poradě s výživovým poradcem jsem upravila jídelníček a zhubla cca 13 kg. Byl to úspěch, byl to běh na dlouhou trať - cca 4 měsíce. Dala jsem si pauzu, nestíhala jsem i pohybové aktivity s ohledem na péči o rodinu a práci.

Na jaře 2016 mě inspiroval můj známý, kterého vídám pravidelně každých 14 dní. Řekl mi o Cambridge dietě a já jsem viděla změny na jeho postavě, které mě přiměly přemýšlet a vážně uvažovat o možnosti zkusit "ty sáčky". Přiznávám, že do té doby jsem měla negativní postoj k tomuto druhu diety. V polovině srpna 2015 jsem se přihlásila k poradkyni CD - pí Burešové. Moje rozhodnutí uzrálo.

Na produkty CD jsem si zvykla rychle a bylo to velmi pohodlné. Během týdne jsem si vytipovala oblíbené chutě a dodržovala přesné pokyny. Samozřejmě občas chutě byly, hlavně když vaříte a pečete celé rodině.

Ale hlad jsem neměla. Chuť na sladké jsem kompenzovala čokoládovým koktejlem a orientální polévka mě uspokojila svou pálivostí. Původně jsem si vytyčila cíl 10 kg, ale nakonec jsem zhubla 20 kg za tři měsíce. Mám radost ze svého těla, chválí mě i okolí.

Udržet váhu je samozřejmě těžší než fáze hubnutí, ale s pomocí rad výživové poradkyně včetně výborných receptů, se to dá zvládnout. Můžu porovnat dva způsoby hubnutí - úprava stravy nebo CD. Jednoznačně vyhrála CD v procesu hubnutí / je to jednodušší/. Protože když už zhubnete vždy následuje stejná fáze: váhu si udržet, změnit stravovací návyky a to je jen na každém z nás.

Cítím se dobře, při rychlé chůzi a do schodů se už nezadýchám a koukat do zrcadla mě zase baví.

X

Tomáš Kij

Váha před: 91 kg

Váha po: 72 kg

Již od základní školy jsem byl při těle. Vždycky mi to vadilo, vyzkoušel jsem pár diet, ale jo-jo efekt je fakt potvora. Před čtyřmi lety mi váha ukazovala 101 kg, při mé výšce 167 cm to ale bylo hodně…

Celý příběh >
X

Tomáš Kij

Již od základní školy jsem byl při těle. Vždycky mi to vadilo, vyzkoušel jsem pár diet, ale jo-jo efekt je fakt potvora. Před čtyřmi lety mi váha ukazovala 101 kg, při mé výšce 167 cm to ale bylo hodně (už mi málem vystavovali porážkový list ). Proto jsem se rozhodl "něco" udělat.

Nechtěl jsem již další dietu, proto jsem začal snížením velikosti porcí a pravidelnosti stravy a dostal jsem se tak během půl roku na váhu kolem 90 kg (pohybovala se v rozmezí 88-92 kg) a dále se již nepohnula i když jsem se snažil rekreačně sportovat - jízda na kole a bruslích, plavání, lyžování. Při jedné lyžovačce jsem si přetrhnul vazy v koleně a s rekreačním sportem jsem přestal. Mezitím uběhly tři roky. Ochablé svaly, slabá vůle cvičit, hodně práce, žádný pohyb a tělo trpí a trpí, všechno mě bolí - hlavně nohy, nevydržím sedět na židli déle než 5 min. Bylo na čase říci si a DOST!!

S Cambridge Weight Plan - plnohodnotnou náhradou stravy jako jediný zdroj výživy jsem se poprvé setkal v roce 2012, poté co jsem se vrátil po dvouměsíční pracovní cestě v zahraničí a to od manželky, která tuto „kůru“ již úspěšně absolvovala. Málem jsem ji nepoznal, vypadala a stále vypadá skvěle a proto jsem se rozhodl, že CWP vyzkouším také, protože při své výšce 167 cm a váze 91 kg dostávalo stále mé tělo řádně zabrat, nejvíc to pociťovaly kolena. Nechal jsem se tedy ukecat na další dietu.

U Cambridge Weight Plan se mi líbilo, že nemusím nic složitě počítat a chystat. Stačilo si vzít čtyři balíčky na den (co čtyři hodiny jeden). Příprava je velice jednoduchá, odměřil jsem si potřebné množství vody, přidal obsah balení, zamíchal a jídlo bylo připraveno. Mnoho chutí zaručilo, že jsem se ničeho „nepřejedl“. Plná kůra trvala šest týdnů a poté přechod na standartní stravu další tři týdny. Důležité ovšem také bylo vypít denně minimálně 2,5 litru vody, aby se tuky dostaly z těla pryč. Tady jsem si říkal, že vypít 2,5 litru vody denně bude asi problém (nikdy jsem takové množství nevypil – max. 1,5 litru), ale jak se ukázalo díky nápojovému doplňku to nebyl vůbec žádný problém a dokonce se mi podařilo vypít i více než potřebné minimální množství.

Nejlepší na těchto produktech je, že se Vám vytrácejí tuky, nikoliv svalová hmota. Nyní vážím 72 kg, přišel jsem o 19 kg tuku a cítím se skvěle. Velikost oblečení jsem míval XL nebo 2XL, nyní obléknu velikost S nebo M (oblečení jsem si vyměnil ze synem, ne že by byl při těle, ale oni rádi nosí kalhoty na půl žerdi a trička pro dva ). Je to super pocit, když se opět můžu bez omezení hýbat, nic mě nebolí a v obchodě s oblečením mi všechno perfektně sedne.

Díky této zkušenosti s Cambridge Weight Plan jsem se rozhodl stát se certifikovaným poradcem Cambridge Weight Plan a pomáhat dalším lidem, kteří se rozhodli změnit svůj život a chtějí se cítit lépe. Rád předám své zkušenosti s Cambridge Weight Plan lidem, kteří chtějí redukovat svou váhu a cítit se skvěle.

X